Přihlášení CP

Přihlášení CP

Termín konání akce:  21.04.2023 – 29.04.2023

Podmínka účasti na hře je dokončené očkování podpořené 3. dávkou, toto se týká hráčů i CP. Tak abychom se vzájemně co nejvíce ochránili. Ti, kteří mají nějaký vážný zdravotní důvod, který jim bránil v naočkování, ať nám napíšou a domluvíme se. Pokud budou v době trvání akce v platnosti nějaká mimořádná opatření budeme je samo sebou dodržovat také.

formulář pro přihlášení CP: odkaz zde

odkaz na pravidla pro CP: odkaz zde (možná se Vám budou na první pohled zdát složitá, ale nebojte se, vše vám jednoduše vysvětlíme) 🙂

Chtěli byste si larp napřed nezávazně vyzkoušet? Chtěli byste si zahrát Pražskou Hlídku, ale nejste si jistí, zda je to hra pro vás? Zda vám víc sedne Noční či Denní Hlídka? Chcete si zahrát larp, ale nemáte prostor hrát souvisle jednu postavu? Nebo si naopak chcete zahrát postav více a nevázat se? Nebo se jenom chcete podílet na tvorbě larpu, dát duši něčemu hezkému, vidět, jak vaše tvorba zanechá v jiných vzpomínky a emoce? 

Pokud se vás předchozí věty týkají, budeme rádi, když si s námi zahrajete jako Cizí Postava, tedy CP. 

My jako orgové larp a jeho úskoky vymýšlíme, ale jsou to CP, které mu dají duši. Bez CP není živ žádný městský larp. CP jsou veškeré postavy, které hráči potkají – nepřátele, spojence, podezřelé, Inkvizici, obchodníky, obyčejné Jiné, lidi, anarchisty, golemy, příšery z hlubin Šera, oběti zločinců či zločince samé. 

Vaše účast je čistě dobrovolná, nic samozřejmě neplatíte. Roli (nebo role) si vybíráte sami, podle toho, co chcete hrát (a co je volné) a jestli na to máte čas. Když se rozhodnete hrát, přihlásíte se do našeho přihlašovacího/registračního formuláře. Odkaz na něj je buďto uveden výše, nebo jsme vám poslali, nebo jste ho našli na skupinách pro CP na FB a Nyxu či na webu. Jmenují si Pražská Hlídka – CP, obě. Do skupin se prosím přihlaste, tam probíhá většina “provozu”. Do přihlašovacího formuláře se prosím fakt přihlaste, jde nám o kontakt na vás, nespoléhejte na to, že jste ve skupině. Může se stát, že vás budeme chtít kontaktovat a pokud vás nenajdeme v tabulce, tak nám přiděláváte mnoho starostí. 

Co od vás chceme? 

Abyste hráli dle svého nejlepšího svědomí a vědomí a schopností a samozřejmě se přitom nenudili 🙂 

Co můžete naopak čekat od nás? 

Veškeré vybavení nutné ke hře a info k tomu, co budete hrát a jak to hrát. 

Jak si vyberu co chci hrát?

Do skupin na Fb a nyxu před hrou vyvěšujeme “tabulku s questy”, tedy zápletky, které se ve hře odehrají. Když si ji rozkliknete, tak tam máte údaje kdy, kde, jak a co se bude dít, pokud tam nejsou, neváhejte napsat. V téhle tabulce si vyberete co chcete hrát a prostě se tam zapíšete. 

Co znamenají pojmy bojové, konverzační a dlouhodobé?

Bojové postavy jsou ty, které se s hráči poperou. U takových postav nevyužijete ani tak herectví jako spíše drápů a kouzel. Pro takové postavy potřebujete znát spíše pravidla o boji a kouzlení, hodí se pro ty, kteří si chtějí užít rychlou akci, která se odehrává většinou venku.

Konverzační postavy jsou o dialogu, o vašem příběhu. Spíše než efekty kouzel potřebujete znát pozadí světa, jak funguje, a jak do něho zapadá minulost vaší postavy. Umožňuje vám v klidu ztvárnit vaši postavu, nezřídka se hraje uvnitř budov.

Dlouhodobá postava je větší závazek, většinou je konverzační. Jedná se o postavy, které se opakovaně vrací, většinou se jedná o obchodníky, Inkvizici, zahraniční hosty atd. Mají poměrně větší volnost a jsou pro hráče velmi zapamatovatelní, zároveň také časově nároční.

Můžu hrát více postav?

Ano a je to velmi běžné. Pokud chcete hrát více postav po sobě, dáme vám bílé placky s čísly, za každou novou postavu dostanete vyšší číslo. Někdo se dostane třeba i na sedm. Změna vzhledu je na vás, já si třeba vezmu jinou bundu a čepici když hraju novou postavu, nebo můžete změnit mluvu atd, podle toho, co je ta vaše nová postava. 

Jak moc se mohu odchýlit od “plánu”, jakou mám svobodu hraní?

Improvizovat můžete dle libosti, ke většině postav vám řekneme hrubý obraz, atd, ale většinu věci jako její dosavadní život, její touhy atd. necháváme na vás. Pokud máte nápad, jak ji zahrát, neváhejte se nás zeptat, pokud to bude dávat smysl v rámci světa a pravidel tak se to velmi pravděpodobně stane realitou. 

Při hraní questu vám mnohdy nezbude než improvizovat, vymýšlet si kde bydlíte, jména členů rodiny atd. To zcela podporujeme, hlavně nám o tom potom řekněte, hráči s tím budou chtít třeba dále pracovat, přátele kontaktovat atd, tak ať se na to můžeme připravit. 

Od čeho se naopak neodchylujte jsou pravidla.

Ale vždyť já nejsem herec!

To nikdo z nás. Nikdo z nás tu nemá vystudovanou DAMU. Aspoň myslim. Někteří z nás pracují v IT, někdo v nemocnici, v tiskárně, na úřadě, mnozí z nás studují velmi neumělecké obory. Hrajeme, jak umíme, sami sobě pro radost. Nedělej si s tím moc velké starosti. Sám za sebe můžu říct, že postavy, které se mi špatně hrály, postavy, u kterých jsem si občas připadal zoufale nedostatečný, se naopak Hlídkařům velmi líbily a zanechaly v nich dojem na několik dní. Důležité je začít, cit a cvik získáš velmi rychle.

Základní vybavení se kterým se hraje je červená herní placka, podle které se poznáváme, šeřítko, což je bílá reflexní páska a křída na symboly. Toto všechno ti dodáme my. Kostým nepotřebuješ, hrajeme v současné Praze a Jiní se oblékají podle doby. Většinou…

Časová náročnost? Jednorázové role jsou tak na 2-3 hodiny maximálně, spíš méně, do čehož se započítává i příprava. Může se stát, že quest bude delší v případě, že bude vaše postava zadržena a vyslýchána (můžete se ale neherně domluvit, když vás bude tlačit čas a výslech odložit, jsme přece lidi).

po přihlášení jako CP je možné komunikovat přes discord, pozvánku Vám zašleme po přihlášení jako CP 🙂