PŘIHLÁŠENÍ CP (NEHRÁČSKÝCH POSTAV)

Pro přihlášení prosíme o vyplění tohoto krátkého formuláře: který je zde

Jestli si raději chceš vždy vše načíst dopředu, tak zde najdeš odkaz na zjednodušená pravidla pro CP.  

(Možná se ti budou na první pohled zdát složitá, ale neboj se, vše ti jednoduše vysvětlíme na jednom z předherních meetingů) 🙂

Často kladené dotazy pro Cizí postavy

CO OD TEBE CHCEME?

Aby ses hrál dle svého nejlepšího svědomí a vědomí a schopností a samozřejmě se přitom nenudil 🙂

CO MŮŽEŠ NAOPAK ČEKAT OD NÁS?

Veškeré vybavení nutné ke hře a info k tomu, co budeš hrát a jak to hrát.

JAK SI VYBERU CO CHCI HRÁT?

Do skupin na Fb a nyxu před hrou vyvěšujeme “tabulku s questy”, tedy zápletky, které se ve hře odehrají. Když si ji rozklikneš, tak tam máš údaje kdy, kde, jak a co se bude dít, pokud tam nejsou, neváhej napsat. V téhle tabulce si vybereš co chceš hrát a prostě se tam zapíšeš.

CO ZNAMENAJÍ POJMY BOJOVÉ, KONVERZAČNÍ A DLOUHODOBÉ?

Bojové postavy jsou ty, které se s hráči poperou. U takových postav nevyužiješ ani tak herectví jako spíše drápů a kouzel. Pro takové postavy potřebuješ znát spíše pravidla o boji a kouzlení, hodí se pro ty, kteří si chtějí užít rychlou akci, která se odehrává většinou venku.

Konverzační postavy jsou o dialogu, o tvém příběhu. Spíše než efekty kouzel potřebuješ znát pozadí světa, jak funguje, a jak do něho zapadá minulost tvé postavy. Umožňuje ti v klidu ztvárnit tvou postavu, nezřídka se hraje uvnitř budov.

Dlouhodobá postava je větší závazek, většinou je konverzační. Jedná se o postavy, které se opakovaně vrací, většinou se jedná o obchodníky, Inkvizici, zahraniční hosty atd. Mají poměrně větší volnost a jsou pro hráče velmi zapamatovatelní, zároveň také časově nároční.

MŮŽU HRÁT VÍCE POSTAV?

Ano a je to velmi běžné. Pokud chceš hrát více postav po sobě, dáme ti bílé placky s čísly, za každou novou postavu dostaneš vyšší číslo. Někdo se dostane třeba i na sedm. Změna vzhledu je na tobě, já si třeba vezmu jinou bundu a čepici když hraju novou postavu, nebo můžeš změnit mluvu atd, podle toho, co je ta tvá nová postava.

JAK MOC SE MOHU ODCHÝLIT OD “PLÁNU”, JAKOU MÁM SVOBODU HRANÍ?

Improvizovat můžeš dle libosti, ke většině postav ti řekneme hrubý obraz, atd, ale většinu věcí jako její dosavadní život, její touhy atd. necháváme na tobě. Pokud máš nápad, jak ji zahrát, neváhej se nás zeptat, pokud to bude dávat smysl v rámci světa a pravidel tak se to velmi pravděpodobně stane realitou.

Při hraní questu ti mnohdy nezbude než improvizovat, vymýšlet si kde bydlíš, jména členů rodiny atd. To zcela podporujeme, hlavně nám o tom potom řekni, hráči s tím budou chtít třeba dále pracovat, přátele kontaktovat atd, tak ať se na to můžeme připravit.

OD ČEHO SE NAOPAK NEODCHYLUJ JSOU PRAVIDLA.

ALE VŽDYŤ JÁ NEJSEM HEREC!

To nikdo z nás. Nikdo z nás tu nemá vystudovanou DAMU. Aspoň myslím. Někteří z nás pracují v IT, někdo v nemocnici, v tiskárně, na úřadě, mnozí z nás studují velmi neumělecké obory. Hrajeme, jak umíme, sami sobě pro radost. Nedělej si s tím moc velké starosti. Sám za sebe můžu říct, že postavy, které se mi špatně hrály, postavy, u kterých jsem si občas připadal zoufale nedostatečný, se naopak Hlídkařům velmi líbily a zanechaly v nich dojem na několik dní. Důležité je začít, cit a cvik získáš velmi rychle.

POTŘEBUJI NĚJAKÉ VYBAVENÍ, KOSTÝM ATD?

Základní vybavení se kterým se hraje je červená herní placka, podle které se poznáváme, šeřítko, což je bílá reflexní páska a křída na symboly. Toto všechno ti dodáme my. Kostým nepotřebuješ, hrajeme v současné Praze a Jiní se oblékají podle doby. Většinou…

KOLIK MI TO ZABERE ČASU?

Jednorázové role jsou tak na 2-3 hodiny maximálně, spíš méně, do čehož se započítává i příprava. Může se stát, že quest bude delší v případě, že bude vaše postava zadržena a vyslýchána (můžete se ale neherně domluvit, když vás bude tlačit čas a výslech odložit, jsme přece lidi).